Vodenje šole

Vodstvena dela (stran 1)

Vodstvene naloge od 15. aprila 2014 dalje opravljajo: ravnatelj, pomočnika ravnatelja, vodja programa gimnazija, vodja programa umetniška gimnazija in vodja programa predšolska vzgoja ter vodja šolske svetovalne službe.

Ravnatelj  zastopa in predstavlja šolo ter zagotavlja in odgovarja za zakonitost dela šole. V skladu z zakoni in s predpisi odloča o napredovanju delavcev v plačilne razrede, predlaga napredovanje strokovnih delavcev v nazive, odloča o disciplinski odgovornosti delavcev, določa plače, razporeja sredstva za materialne stroške, investicijsko vzdrževanje in posodabljanje izobraževalnega procesa.

Ravnatelj Gregor  Deleja, prof., in pomočnika ravnatelja Saša Ogrizek, prof., in Bojan Kostanjšek, prof., bodo določili sistemizacijo delovnih mest, pripravili Letni delovni načrt, vodili delo učiteljskega zbora, skrbeli za strokovno izobraževanje učiteljev, določali sestav in način dela izpitnih komisij, spremljali pouk, organizirali pedagoško prakso študentov, organizirali nadomeščanje odsotnih delavcev, skrbeli za urejenost šolske dokumentacije in za nabavo učne tehnologije ter opravljali druge naloge v skladu z zakoni in s predpisi.

Barbara Arzenšek, prof., bo vodja programa splošna gimnazija ter organizatorica obveznih izbirnih vsebin v programu splošna gimnazija.

Darja Poglajen, prof., bo vodja programa umetniška gimnazija – likovna smer in organizatorica obveznih izbirnih vsebin v tem programu.

Barbara Arlič Kerstein, prof., bo vodja programa predšolska vzgoja in organizatorica interesnih dejavnosti v tem programu.

Mag. Helena Maher Resinovič bo vodila šolsko svetovalno službo, ki bo opravljala šolsko svetovalno delo in pomagala učiteljem in dijakom ter njihovim staršem pri reševanju pedagoških, psiholoških, socialnih in drugih problemov. Vodila bo tudi vse aktivnosti v zvezi z vpisom in s študijskim oziroma poklicnim usmerjanjem dijakov.

Zelo pomembno vlogo pri vodenju šole pa bo imel, tako kot v preteklem šolskem letu, tudi šolski  razvojni tim. Sestavljajo ga Rok Lipnik, prof., Bojan Kostanjšek, prof., in Tina Bradeško, prof.. ŠRT vodstvu šole svetuje in pomaga pri posodobitvi programa gimnazija, bdi nad kakovostjo vzgojno-izobraževalnega procesa ter predlaga novosti.

Ravnatelj in pomočnika ravnatelja, predsednica Sveta šole, vse tri vodje programov, vodja šolske svetovalne službe, vodja knjižnice, vodje vseh strokovnih aktivov, vodja ŠRT in mentorica Dijaške skupnosti sestavljajo Pedagoški kolegij šole. Ta je posvetovalni organ ravnatelja. Sestajal se bo najmanj enkrat mesečno. Analiziral bo opravljeno delo in sestavil operativni delovni načrt za naslednji mesec.

Strani: 1 2 3 4 5

Komentiranje onemogoeno.