PREMIERA KROGA ŽIVLJENJA NAVDUŠILA CELJSKO JAVNOST
Razprodane predstave jagodnega izbora najlepših mladinskih muzikalov v izvedbi učencev II. osnovne šole (II. OŠ) in Gimnazije Celje – Center (GCC) poskrbele za pester predprvomajski kulturni mozaik v knežjem mestu

Po lanski 100-letnici poslopja Gimnazije Celje – Center, ki je močno povezala II. osnovno šolo Celje in GCC, se uspešno sodelovanje nadaljuje. Stoječe ovacije so na nadaljnjo pot pospremile včerajšnjo premiero projekta Krog življenja, ki sta ga obe šoli posvetili svetovnemu dnevu Zemlje in je delo učencev, dijakov in mentorjev obeh šol. Več kot 100 nastopajočih je v simpatičnem kalejdoskopu glasbe, plesa, besede in scene povezalo utrinke najlepših muzikalov z Broadwaya in West Enda, v katerih v vlogah glavnih junakov nastopajo otroci in mladi. Projektni medšolski band, plesni ansambel in veliki združeni zbor, solisti z GCC in II. OŠ, domiselno scensko dogajanje in podoba, odlični slovenski prevodi ter sodelovanje mentorjev z obeh šol so znova dokazali, da ustvarjalnost v knežjem mestu ne pozna meja, zlasti če je plod sodelovanja različnih generacij in zglednega medkulturnega dialoga.

PRILOGA: Fotoutrinki s premiere (arhiv GCC, foto: Katarina Tadina)

Gregor Deleja, odnosi z javnostmi
Gimnazija Celje – Center