PROJEKT MMT NAVDUŠIL ISTRSKO JAVNOST

Zadnje delovno srečanje partnerjev projekta MMT (program Comenius) v Pulju

Pretekli konec tedna je v Pulju (Hrvaška) potekalo zadnje srečanje partnerjev projekta MMT (Multicultural Music Theatre) v katerem skupaj z Glasbeno šolo Bad Ischl (Avstrija) in Glasbeno šolo Ivana Matetičića Ronjgova (Hrvaška) sodeluje tudi Gimnazija Celje – Center. Projekt, ki ga financira evropski program Comenius, obsega celovečerno glasbeno-gledališko predstavo, ki svoj navdih črpa iz ljudske glasbe. Premiere so predvidene za pomlad 2013, nedavno srečanje v Pulju pa je bilo namenjeno predstavitvi projekta hrvaškim medijem in zainteresirani javnosti, zadnjim usklajevanjem ter vajam skupnih prizorov. Krstna uprizoritev predstave Roots of eternity (korenine večnosti, op. p.) bo 19. aprila v puljskem gledališču, slovenska premiera pa 21. aprila v Slovenskem ljudskem gledališču Celje.

Scenarij za predstavo, ki obsega dve dejanji, so napisali mladi iz Celja, Bad Ischla in Pulja. Zgodba pripoveduje o sporu v katerega se pred več tisočletji zapletejo predstavniki treh narodov, ki jih v daljni prihodnosti ponovno povežejo njihove skupne korenine. Gre za simpatičen razmislek o evropski ideji in medkulturnem dialogu, ki je je podprt z izvirno glasbeno govorico avstrijskih, slovenskih in hrvaških skladateljev ter s priredbami ljudske glasbe držav partneric. V projektu sodeluje več kot 70 učencev, dijakov in učiteljev, sicer pa so dijaki in mentorji z Gimnazije Celje – Center so prevzeli vse vokalne dele predstave, koordinacijo med Avstrijo in Hrvaško ter celostno grafično podobo projekta, ki ga sicer vodi Avstrija. Krstna izvedba v Pulju bo potekala v okviru mednarodnega simpozija glasbenih pedagogov, ki bo istočasno potekal v tem istrskem mestu.

PRILOGA: skupinska fotografija Comeniusove ekipe z Gimnazije Celje – Center (arhiv GCC)

++

Gregor Deleja, vodja projekta in odnosi z javnostmi

T: 041 708 945, E:

S: www.gcc.si