38 PREŠERNOVIH PRIZNANJ ZA DIJAKE GCC

Na Gimnaziji Celje – Center so na Ta veseli dan kulture tradicionalno podelili šolska Prešernova priznanja vsem tistim dijakom, ki so v iztekajočem letu zaznamovali kulturno dogajanje na šoli in izven nje
Celje, 3. 12. 2015

Gimnazija Celje – Center (GCC) se lahko pohvali z izjemno pestrim kulturnim življenjem. Dijaki in mentorji s svojim delom barvito dopolnjujejo šolski prostor, pa tudi lokalno, nacionalno in mednarodno okolje. Za dosežke in uspehe na področju kulture je GCC kot edina srednja šola v Sloveniji v tem šolskem letu prejela tudi laskavi naziv Kulturna šola 2015-2020, ki ga podeljuje Javni sklad Republike Slovenije z kulturne dejavnosti.

Vsako leto na Ta veseli dan kulture dijakom podelijo šolska Prešernova priznanja, na ta dan pa so razglašeni tudi zmagovalci šolskega literarnega natečaja za Najkratko zgodbo, ki že šesto leto poteka na šoli. Letošnje leto sta s svojimi literarnimi stvaritvami najbolj prepričala četrtošolec Jan Podbrežnik, ki je z zgodbo Evazija osvojil nagrado strokovne komisije in drugošolka Tanja Goltnik, ki je s Krikom življenja prepričala dijake. Prejemniki šolskih Prešernovih priznanj za leto 2015 pa so: Eva Kreže, Lovro Janez Prešiček, Tinkara Godec, Sergeja Hrvatič, Mia Jerovšek Kolenc, Maja Burger, Urška Krašovec, Lana Šuligoj, Manca Godec, Katja Stropnik, Jasmina Kopinšek, Ula Lečnik, Anita Lubej, Tea Turnšek, Anja Črešnar, Patricija Gornjec, Natalija Krulec, Lara Vošnjak, Manca Brinar, Mojca Brinar, Anna Marie Frank, Tjaša Pikel, Žan Koštomaj, Janja Drofenik, Natalija Vrčkovnik, Anamarie Grušovnik, Žiga Krajnc, Anže Završnik, Aljaž Šumej, Tomaž Bračko, Urška Frangež, Amadej Canjuga, Ana Krklec, Brina Repinjšek, Ines Pusovnik, Anja Terbovc, Urška Bastl in Lea Matko.

Prireditev je sicer potekala v znamenju družbeno-kritične poezije Svetlane Makarovič, v svojem nagovoru pa je kulturo kot bistvo človeštva, ki izhaja iz preprostega spoštovanja do sebe in drugih, izpostavil tudi ravnatelj GCC prof. Gregor Deleja, ki je med drugim dejal »da so v luči aktualnih dogodkov mlade generacije tiste, ki morajo starejše naučiti kulture širokega srca, ki je pripravljena sprejeti življenje kot eno samo in vsem skupno vrednoto, ki ustvarja in poganja našo družbo na temeljih bogate zapuščine prednikov, ki smo jo dolžni spoštovati, negovati in razvijati.«

PRILOGA: Fotografija prejemnikov Prešernovih priznanj (arhiv GCC)

Gregor Deleja, prof., ravnatelj GCC, 041 708 945,