ZMAGOVALNI KONEC TEDNA NA GCC

Ta konec tedna, ki je sicer bil zlasti v znamenju presežkov iz Planice, je tudi Gimnaziji Celje – Center prinesel kar 7 odličnih uspehov – zmago ImproGCC na zadnji tekmi ŠILE v Ljubljani, zlato Cankarjevo priznanje, odličen uspeh na Memoriadi 2016 in uspešno mini odpravo brončkov Mednarodnega priznanja za mlade

Dijakinje in dijaki Gimnazije Celje – Center so ta konec tedna dokazali, da je znanje, pa naj si bo formalno ali neformalno, zanje dragocena in brezčasna vrednota. Centraši so tako svojo mesto in šolo, sicer tudi letošnjo dobitnico prestižnega Kumerdejevega priznanja, ovenčali z novimi uspehi …

Sabina Borsić iz 4. h je osvojila zlato Cankarjevo priznanje iz znanja slovenskega jezika, Impro GCC, edina srednješolska ekipa improvizacijskega gledališča v naši regiji je na zadnji tekmi slovenske srednješolske improlige, ki je v petek, 18. 3., potekala v Ljubljani, pometla s konkurenco in osvojila 1. mesto, člani bronaste stopnje Mednarodnega priznanja za mlade, pa so z mini odpravo na Anski vrh inštruktorjem dokazali svoja znanja preživetja v naravi in se kvalificirali za odprave, ki jih čakajo v prihodnjih mesecih. V soboto, 19. 3., pa je v Murski Soboti potekalo državno tekmovanje v pomnjenju Memoriada 2016. V hudi konkurenci je Miha Čačič, 4. č, osvojil dve prvi mesti v kategoriji karte in abstraktne slike, Blaž Pažon, 3. b, pa prvo mesto v kategoriji besede in četrto mesto v skupni razvrstitvi.

PRILOGE: ImproGCC (1, 2) v Ljubljani in ekipa Memoriade 2016 (arhiv GCC)

Gregor Deleja, prof., ravnatelj GCC, 041 708 945, , www.gcc.si