ORFFOMANIJA LETOS V CELJU

1. 4. bodo na Gimnaziji Celje – Center gostili že 21. državno srečanje Orffovih skupin, kjer se bo predstavilo več kot 150 otrok, učencev in dijakov ter njihovih mentorjev iz cele države

Slovensko društvo Carla Orffa, ki neguje izjemno didaktično zapuščino tega velikana evropske glasbe 20. stoletja, je vsakoletni pobudnik republiškega srečanja vrtčevskih, osnovnošolskih in srednješolskih glasbenih zasedb, ki izvajajo Orffova dela. Carl Orff (1895-1982), širši javnosti znan predvsem po veličastni kantati Carmina Burana, je soustanovitelj »Guentherjeve šole« za gimnastiko, glasbo in ples v Münchnu, kjer je bil od leta 1925 do svoje smrti vodja glasbenega oddelka. Predvsem se je ukvarjal z otroki in razvil mnoge teorije v glasbenem izobraževanju, po njem pa se imenuje tudi niz glasbil.

Orffomanija že vrsto let nastaja v sodelovanju z Zavodom RS za šolstvo ter šolami, letošnja pa bo v Celju, in sicer v sredo, 20. 4., s koncerti ob 9.00 in 11.15 v športni dvorani Gimnazije Celje – Center. V goste prihaja kar 23 Orffovih skupin – 1 vrtčevska, 19 osnovnošolskih in 3 srednješolske, ki se bodo strokovni komisiji predstavi z jagodnim izborom ustvarjanja aktualnega šolskega leta. Tudi letos se obeta zelo pester in ustvarjalen glasbeni program, saj je Orffovo glasbeno ustvarjanje širok glasbeni svet, kjer lahko vsak najde prostor za ustvarjalnost, izvirnost in predvsem veliko veselje do glasbe. Nastop na Orffomaniji je druženje mladih glasbenikov in njihovih mentorjev, kjer s svojim kratkim nastopom prikažejo svoje celoletno delo.

Na letošnjem srečanju se bodo predstavile naslednje skupine:

Muzikalčki iz vrtca Tončke Čečeve – Celje

GLASBENA SKUPINA SVŠGL- Srednja vzgojiteljska šola in gimnazija Ljubljana

ORFFEKI GFML – Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer

ORFFOVA SKUPINA Gimnazije Celje – Center

PRILOGA: Fotografije z lanske Orffomanije (arhiv GCC)

Tadeja Mraz Novak, Slovensko društvo C. Orffa, 031 409 894,

Gregor Deleja, prof., ravnatelj GCC, 041 708 945,