OKTET 9 IN FAVOZA V SOMBORJU

Prva skupna mednarodna turneja fantovskih zasedb Gimnazije Celje – Center in Društva GCC

Mesto Sombor v Vojvodini vsako leto v prvem julijskem vikendu gosti zborovski festival Sve boje muzike (Vse barve glasbe, op. p.), kamor organizatorji, pevski zbor Musica Viva, povabijo izbrane srbske zbore in eno mednarodno zasedbo. Letošnje leto so tako osrednji gostje festivala bili pevci dveh fantovskih zasedb Gimnazije Celje – Center, ki ju vodi prof. Gregor Deleja. Oktet 9, ki je pred nedavnim praznoval 10. obletnico delovanja in danes združuje nekdanje dijake šole ter deluje pod okriljem Društva GCC ter FaVoZa, fantovska vokalna zasedba GCC, ki je od leta 2009 naslednik okteta na šoli, sta se tako prvič v zgodovini podala na prvo skupno turnejo in navdušila številno občinstvo, ki je njihov festivalski nastop in koncert v somborski mestni hiši nagradilo s stoječimi ovacijami.

Program turneje je bil v znamenju 25. obletnice samostojne Slovenije in je pretežno obsegal slovenske ljudske in umetne skladbe ter nekaj del srbskih in evropskih skladateljev. Za Oktet 9 je to 19 mednarodna turneja, za FaVoZo pa 6 po vrsti. Oba sestava imata smele načrte tudi za prihodnost – FaVoZa se bo v prihodnji sezoni podala na dve mednarodni gostovanji – v Trst, kjer bodo fantje skupaj z Dekliškim pevskim zborom GCC izvedli koncert ob slovenskem kulturnem prazniku in Prago, kjer bodo nastopili na tamkajšnjem festivalu in tekmovanju, Oktet 9 pa že v jeseni čakata dve turneji – v avstrijski Lienz in na Kitajsko.

PRILOGA: Fotografija Okteta 9 in FaVoZe v Somborju (arhiv GCC)

Gregor Deleja, umetniški vodja, 041 708 945,