Začetek praznovanja 103. obletnice GCC

Razstava Moja mlada leta – Celje 1945

Vrhunec praznovanj bo petkovo druženje generacij, ki so ga naslovili Naših 100+3 ali GCC gre v mesto.

CELJE, 15. september – Na Glavnem trgu so danes odprli razstavo Moja mlada leta – Celje 1945 in tako začeli teden praznovanj ob 103. obletnici Gimnazije Celje-Center. Edinstvena ulična razstava, ki je nastala v sodelovanju z Muzejem novejše zgodovine Celje in Zgodovinskim arhivom Celje, prinaša podobe otrok in mladostnikov povojnih let. Vrhunec praznovanj bo petkovo četrto zaporedno druženje generacij, ki so ga naslovili Naših 100+3 ali GCC gre v mesto svobode. Dogodek prinaša glasbo gimnazijskih bendov, plesanje swinga, umetniško ustvarjanje, ulično gledališče, izbrano kulinariko in druženje nekdanjih gimnazijcev.

1. obletnica konca II. svetovne vojne, svobodnega Celja, Evrope in sveta je ponudila osrednjo nit za oblikovanje letošnjega dogajanja ob obletnici stavbe Gimnazije Celje – Center. Danes odprta razstava Moja mlada leta – Celje 1945 prikazuje otroke in mladino Celja v drugi polovici leta 1945, po izgonu okupatorja. Pri tem se ne spušča v podroben študij njihovega življenja, temveč prinaša le utrinke iz njihovega vsakdana. Razstavo sta pripravila Darja Jan (Muzej novejše zgodovine Celje) in Bojan Himmelreich (Zgodovinski arhiv Celje), oblikovala jo je Ana Pečnik (GCC). Na ogled bo do konca septembra.

Praznovanje ob 103. obletnici Gimnazije Celje – Center, poimenovano Naših 100+3 ali GCC gre v mesto bo vrhunec doseglo v petek, 18. septembra, od 19. ure, ko bodo na večernem dogodku povezali nekdanje dijake, maturante, profesorje in prijatelje Gimnazije Celje – Center. V razgibanem programu projekta Naših 100+3 bodo tudi tokrat sodelovali nekdanji in sedanji dijaki GCC – zasedbe Oktet 9, GCC jazz projekt, The Šlagers, Dekliški pevski zbor in Fantovska vokalna zasedba, pevka Sandra Feketija s svojo zasedbo, ulično gledališče Sita celica in GCC impro liga. Za poseben vrhunec večera bodo poskrbeli tudi plesalci Swing rookies, s katerimi se boste lahko naučili slovitega plesa, ki je svet obnorel v povojnem času.

FOTO: Fotografije z današnjega odprtja (arhiv GCC, foto: Katarina Tadina)

Več informacij: Gregor Deleja, ravnatelj Gimnazije Celje – Center. E: , M: 041 708 945.