MUZIKAL TRINAJST

#trinajst #dMjuzikl

Premiera največjega mladinskega glasbeno-gledališkega projekta letošnjega leta 20. 9. na II. osnovni šoli Celje

Da je muzikal v knežjem mestu letošnje leto še posebej popularna glasbena zvrst ne dokazuje le poletna uspešnica Veronika Deseniška, ampak tudi nov projekt II. osnovne šole Celje in Gimnazije Celje – Center, ki v sodelovanju pripravljata že drugi glasbeno-gledališki projekt. Po izjemni uspešnici sezone 2013/14 Krog življenja, bo tokrat prvič na slovenskih odrih v izvrstnem prevodu Anje Ivakič zaživela broadwajska uspešnica ameriškega skladatelja Browna – muzikal s pomenljivim naslovomTrinajst. Predpremierno so za izbrano občinstvo #trinjast #dMjuzikl uprizorili že maja, premiera in prva repriza za javnost ter dve dopoldanski matineji, pa so načrtovane za 20., 21. in 23. septembra ob 19. uri na II. osnovni šoli Celje.

Projekt je povezal več kot 40 učencev, dijakov in mentorjev, posebnost predstave, ki jo spremlja glasbena zasedba The Takeover z GCC, pa je nedvomno zanimivo prizorišče, saj se bo velika avla II. osnovne šole Celje v prihodnjih dneh spremenila v čisto pravo gledališče. Z majsko predpremiero so mladi nastopajoči navdušili tudi številne kulturne organizatorje iz regije, zato predstava že oktobra gostuje v Žalcu, novembra in decembra pa še v Velenju, Slovenskih Konjicah in Laškem, vmes pa se bo vrnila seveda tudi na celjski oder. Muzikal govori o zanimivih letih najstništva in odraščanja, ob tem pa tudi o temah kot so razumevanje, medkulturni in medgeneracijski dialog. Te se vijejo skozi kopico komičnih dogodkov odetih v pop-rock ritme in na povsem svojstven način slikajo tista nepozabna leta, skozi katera mora čisto vsak, zato je broadwajska uspešnica primerna za vse generacije, tiste mlade, ki se lahko identificirajo s težavami in zapleti vrstnikov na odru, kot tudi starejše, ki jih bo predstavi vrnila v norčava najstniška leta.

PRILOGE:

1. Fotografije s predpremiere (arhiv GCC, foto: Nik Skerbiš).

2. Nastopajoči in vsebina muzikala.

Gregor Deleja, ravnatelj GCC in mentor projekta, 041 708 945,