NAJ SREDNJEŠOLSKA PLESALKA SLOVENIJE PRIHAJA IZ CELJA

Prvošolki Ana Majcen in Naja Podbrežnik z Gimnazije Celje – Center osvojili prvo in drugo stopničko na zmagovalnem odru Šolskega plesnega festivala 2018
V Ljubljani je 11. 4. potekalo državno prvenstvo srednjih šol v plesu. Plesna skupina Gimnazije Celje – Center (GCC), ki jo vodi prof. Špela Lužar je osvojila izvrstne rezultate – 6. in 4. ekipno mesto ter najvišje stopničke v soloplesnih kategorijah hip hop, pop in latino. V teh sta strogo sodniško komisijo prepričali prvošolki Naja Podbrežnik, ki je postala državna podprvakinja, in Ana Majcen, ki je postala državna prvakinja in s tem Naj srednješolska plesalka Slovenije.
Tekmovanja se je sicer udeležilo 43 plesalcev in vse države, gre pa za edino tovrstno plesno prireditev na naših tleh.
PRILOGA: Fotografija zmagovalk (od leve proti desni: Ana Majcen in Naja Podbrežnik, arhiv GCC), fotografija GCC plesne ekipe (arhiv GCC)