Debaterke in debaterji odlični na prvem turnirju v šolskem letu 2010/2011.

V soboto, 16. 10. 2010, je na II. gimnaziji Maribor potekal prvi letošnji srednješolski debatni turnir, na katerem so dijaki razpravljali, ali bi morali uzakoniti obvezno delitev dobička med vse delavce v podjetjih. Debate so potekale v slovenskem in angleškem jeziku, naši dijaki pa so ponovno dokazali, da spadajo med najboljše v Sloveniji. Anže Lamut, Anita Amon in Martin Paskvale iz 3. d so tekmovali v angleškem jeziku in ekipno osvojili odlično drugo mesto. V kategorji posameznih govorcev pa je Anže Lamut dosegel deveto, Nastja Strnad iz 3. č osmo, Anita Amon drugo in Martin Paskvale prvo mesto. Med ekipami, ki so tekmovale v slovenskem jeziku so Matjaž Jevšnik iz 3. c, Nina Grobelšek iz 3. č in Tanja Černoša iz 3. D, na svojem prvem turnirju osvojili ekipno četrto mesto, Nina Grobelšek pa je v kategoriji posameznih govorcev osvojila osmo mesto.

Vsem debaterjem, še posebej pa tistim, ki so prvič okusili turnirski adrenalin, iskreno čestitamo za pogum in odlične uspehe.

Mentor debatnega kluba, Miha Gartner ter vodstvo šole.