Debatni klub ponovno z velikim uspehom na mednarodnem turnirju

Med 6. in 7. novembrom 2009 je v Ljutomeru potekal mednarodni debatni turnir, kjer je sodelovalo več kot 100 debaterjev iz 9 držav (Velike Britanije, Južne Koreje, Nemčije, Romunije, Češke, Slovaške, BiH, Hrvaške in Slovenije). V finalu sta se pomerili ekipi Velike Britanije in Koreje. Korejci so odlično debatirali, saj so zmagali v vseh osmih debatah. Četrtošolec Gimnazije Celje – Center Žan Žveplan je bil najboljši govorec turnirja in s tem uspehom ponovno potrdil, da je eden najboljših slovenskih debaterjev, ki bo letošnje šolsko leto že tretjič zapovrstjo član slovenske debatne reprezentance, ki bo našo državo zastopala na svetovnem debatnem prvenstvu februarja v Katarju. Prihodnji konec tedna Žan potuje tudi v Rim, kjer bo kot slavnostni govorec otvoril debatno tekmovanje Evropske unije in Plastics Europe, vodil pa bo tudi nekaj delavnic.

Debata_Ljutomer09

Na debatnem turnirju v Ljutomeru je sicer debatna ekipa s Centra (Živa Lipar, Žan Žveplan in Martin Paskvale) osvojila osmo mesto,

Mednarodni-debatni-turnir-L

dobre retorične sposobnosti pa so prikazali tudi Anže Lamut, Anita Amon in Mojca Hunski. Sicer debatni klub na Gimnaziji Celje – Center deluje že 12 let in po svojih dosežkih na nacionalnih in mednarodnih turnirjih sodi med najboljše v Sloveniji in Evropi.