DAN ZNANOSTI NA GCC

Tradicionalni Dan znanosti ponovno povezal dijake in osnovnošolce iz cele regije

Več kot 300 mladih je v četrtek, 5. 12., obeležilo Svetovni dan znanosti za mir in razvoj. S tradicionalno prireditvijo Veselje do znanosti, ki jo na Gimnaziji Celje – Center organizirajo v okviru članstva v mednarodni mreži Unesco ASPnet, so se mladi poskusili v eksperimentiranju in spoznavanju aplikativnih naravoslovnih znanj in nenazadnje v tvornem medgeneracijskem dialogu, ki je povezal 15 osnovnih šol in srednješolce Unesco središča Celje. V uvodnem – plenarnem  delu, ki je bil v veliki športni dvorani GCC, je eksperimente izvajal dr. Miha Kos iz Hiše eksperimentov, produkcijskega partnerja letošnje prireditve, nato pa so mladi in mentorji celo popoldne eksperimentirali v delavnicah, ki so jih pripravili na šoli.

V preteklih letih so tako v okviru prireditve gostili ugledne slovenske znanstvenike – mag. Tomaža Ogrina (Inštitut Jožef Štefan), dr. Gorazda Planinšiča (Fakulteta za matematiko in fiziko), dr. Ivana Lebana (Fakulteta za kemijo).

Priloge: fotografije (123) z Dneva znanosti 2013 (arhiv GCC, foto: Katarina Tadina)

Gregor Deleja, prof., odnosi z javnostmi

Gimnazija Celje – Center

T: 041 708 945