DNEVI LIKOVNIH GIMNAZIJ V CELJU

1. tradicionalno srečanje dijakov in mentorjev umetniških gimnazij likovnih smeri bo letošnje leto 31. 5. in 1. 6. 2016 potekalo v dvorcu Novo Celje in Celju

Gimnazija Celje – Center (GCC) bo v torek in sredo, 31. 5. in 1. 6., gostila prvo srečanje dijakov in učiteljev umetniških gimnazij likovne smeri, za katerega si vseh 5 šol, ki izvajajo ta zanimivi srednješolski program, ki združuje splošno izobraževanje in strokovne likovne predmete, želi, da postane tradicionalno. Več kot 120 dijakov in mentorjev iz vse Slovenije bo v dveh dneh raziskovalo kulturno dediščino dvorca Novo Celje ter aktualne razstave Telo spoznanja, ki jo tam pripravlja žalski Zavod za kulturo, šport in turizem, v sredo, 1. 6., pa bodo ob 14.30 na GCC odprli tudi priložnostni Ex Tempore, kjer bodo predstavili izdelke tega posebnega ustvarjalnega druženja na Štajerskem.

Na Slovenskem deluje 5 srednjih šol, ki izvajajo ta program, ki se sicer zaključuje s splošno maturo in pripravlja dijake na nadaljnji študij, a v štirih letih ponudi pester nabor likovnih predmetov s katerimi lahko nadgrajujejo svoje talente in, če želijo, na tem področju nadaljujejo tudi študijsko in poklicno pot. Srednja šola za oblikovanje in fotografijo v Ljubljani je pred dvajsetimi leti začela ta program izvajati kot prva v državi, sledile pa so Gimnazija Velenje, Gimnazija Nova Gorica, Gimnazija Celje – Center in Gimnazija Koper. Kljub intenzivnim stikom med šolami in tudi številnimi medšolskimi projekti, bodo letošnji dnevi likovnih gimnazij v Novem Celju in Celju prvo tovrstno strokovno-družabno srečanje v zgodovini tega programa na naših tleh.

PRILOGA: Fotografiji (1, 2) ustvarjalnega procesa na umetniški gimnaziji (arhiv GCC)

Dodatne informacije: Gregor Deleja, ravnatelj GCC, T: 041 708 945, E: , S: www.gcc.si

ČASOVNICA PROJEKTA:

Torek, 31. 5. 2016:

–          ob 10. uri pozdrav vseh udeležencev pred dvorcem Novo Celje; napotki za pot: https://goo.gl/maps/5Dg8ATENzkT2

–          od 10.15 do 11.15 – predstavitev dvorca in razstave v njem (U. Govek in A. Domjan);

–          od 11.20 do 13.00 – umetniško ustvarjanje dijakov;

–          od 13.00 do 14.30 – odmor za kosilo (pica, ki jo pripeljejo v dvorec);

–          od 14.30 do 18.30 – umetniško ustvarjanje (po dogovoru se delo zaključi prej);

–          18.45 – transfer z avtobusi do Celja in namestitev v Dijaškem domu Celje;

–          20.00 – večerja in druženje

Sreda, 1. 6. 2016:

–          7.30-8.00: zajtrk v dijaškem domu Celje

–          8.30: odhod izpred dijaškega doma do GCC

–          ob 9.00 – zbor ob rondoju pred Gimnazijo Celje – Center;

–          ob 9.15 – seznanitev s prostorom in konceptom razstave;

–          od 9.30 do 12.30 – priprava in postavitev razstave;

–          11.00 – sestanek ravnateljev UG in predstavnikov ZRSŠ v upravi šole;

–          ob 13.00 – kosilo;

–          ob 14.30 – odprtje razstave;

–          ob 15.30 – zaključek druženja.