26 PREŠERNOVIH PRIZNANJ ZA TA VESELI DAN IN PESTER DECEMBER NA GCC

Na Gimnaziji Celje – Center bodo 1. 12. v čast Ta veselemu dnevu kulture tradicionalno podelili šolska Prešernova priznanja, razglasili zmagovalca natečaja Naj kratka zgodba 2017 in uvedli pestro decembrsko dogajanje

Gimnazija Celje – Center (GCC) se lahko pohvali z izjemno pestrim kulturnim življenjem in je tudi edina srednja šola v državi, ki se ponaša z nazivom Kulturna šola 2015-2020, ki ga podeljuje Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti. Dijaki in mentorji s svojim delom in številnimi projekti, ustvarjalno dopolnjujejo šolski prostor, pa tudi lokalno, nacionalno in mednarodno okolje. Vsako leto ob prazniku Prešernovega rojstva dijakom podelijo šolska Prešernova priznanja (letos jih bo prejelo 26 dijakov), na ta dan pa so razglasijo tudi zmagovalci šolskega literarnega natečaja za Najkratko zgodbo, ki že osmo leto poteka na šoli. Letošnja prireditev bo v petek, 1. 12, ob 8.50 v stari telovadnici Gimnazije Celje – Center, osrednja tema prireditve pa bo kultura in njen položaj v današnji potrošniški družbi, njen pomen za obstoj vsakega naroda, prizadevanju kulturnih delavcev skozi čas in aktualno ustvarjanje mladih, kjer bo četrtošolec Tilen Letner, že večkrat nagrajeni pesnik in slamer, predstavil del svojega opusa.

Prireditev bo tradicionalno uvedla pestro decembrsko dogajanje na GCC. Že 5. 12. glasbeni sestavi šole gostujejo v Mariboru, 7. 12. pripravljajo Miklavžev koncert, ki je letos posvečen 60-letnici delovanja glasbenih zasedb na GCC, 10. in 14. 12. bodo Centraši dopolnili kulturni utrip Pravljičnega Celja, 16. 12. z unikatnimi umetniškimi jaslicami sodelovali pri projektu Božični Vojnik, december pa bo tudi v znamenju dobrodelnih akcij #zaPalčico, Anina zvezdica in božična večerja, ki jo podjetniški krožek GCC Start Up 21. 12. pripravlja za socialno ogrožene družine, letos v sodelovanju z Zavodom Socio. 16. 12. se z dnevom čajev začenja tudi Sledkov tematski teden posvečen spanju, zadnji trije dnevi pred počitnicami pa bodo v znamenju številnih koncertov, obveznih izbirnih vsebin in prazničnih prireditev med odmori. 20. 12. na šoli pripravljajo tudi karierni dan s predstavitvijo slovenskih in tujih univerz za dijake 4. letnikov.

PRILOGA: Fotografije z lanskega in predlanskega Ta veselega dneva kulture (arhiv GCC)

Gregor Deleja, prof., ravnatelj GCC, 041 708 945,