KINO POD ŠOLSKIMI ZVEZDAMI NA GCC

Dijaki Gimnazije Celje – Center bodo konec šolskega leta popestrili z organizacijo štirih filmskih predstav na prostem

Na Gimnaziji Celje – Center (GCC) bo na pobudo dijaške skupnosti in dijaškega razvojnega tima konec letošnjega šolskega leta popestril nov projekt – letni kino, ki bo dopolnil živahen kulturni utrip ob začetku Poletja v Celju 2018 s štirimi projekcijami vrhunskih sodobnih filmov. Projekt nastaja v sodelovanju z Mestnim kinom Metropol, ki z GCC soustvarja tudi program filmske vzgoje za dijake vseh treh programov, sicer pa je šola vključena tudi v evropski projekt Razumem film, ki ga koordinira Slovenska kinoteka. Po izboru dijakov bodo tako v kinu pod šolskimi zvezdami 14., 16., 19. in 21. 6., vsakič ob 20. oz. 20.30 s predgovorom v parku za šolo predvajali kanadsko-francosko dramo Ženska, ki poje (2010), slovensko-dansko-hrvaško romantično dramo Dvojina (2013), bosansko-francosko-slovensko-italijansko-britanski vojni film Nikogaršnja zemlja (2001) in norveško komedijo Daj mi, no (2011). Vsako projekcijo bo skupaj s predgovorom k filmu pospremila tudi izbrana kulinarična ponudba, ki jo za obiskovalce letnega kina pri GCC pripravljajo dijaki. V primeru slabega vremena predstave odpadejo.

Premierno projekcijo bo v četrtek, 14. 6., ob 20. uri v parku za šolo (če bo slabo vreme, pa v šolski knjižnici) uvedla tudi predstavitev druge številke literarne revije Podstrešje. V njej je zbranih 38 literarnih prispevkov 28 mladih avtorjev ter ilustracije tretješolke likovne gimnazije Nine Šafranko. Mladinsko literarno ustvarjanje je ena najprepoznavnejših dejavnosti na šoli, vodi pa jo celjski pesnik in igralec Kristian Koželj. Iz vrst GCCjevcev prihajata tudi Tilen Letner, letošnji prejemnik nagrade Mala Veronika in Aljaž Primožič, letošnji finalist Župančičeve frulice.

PRILOGA: E-vabilo – Letni kino pri GCC 2018, simbolična fotografija iz parka pri GCC (arhiv GCC)

Gregor Deleja, ravnatelj GCC, 041 708 945,