Predstavitev projekta in priročnika YESSS

Spoštovani,

v imenu projektnih partnerjev Erasmus + projekta YESSS (Young Entrepreneurs at Secondary Schools), vas vljudno vabimo na multiplikacijski dogodek

PREDSTAVITEV PROJEKTA IN PRIROČNIKA YESSS,

ki bo v petek, 21. oktobra 2022, ob 12. uri v 3. nadstropju Tehnoparka Celje

(Gubčeva ulica 1, 3000 Celje).

Cilj tega strateškega projekta projekta Erasmus + (ključni ukrep 2, 2019-1-SI01-KA201-060381), ki smo ga skupaj s partnerji iz Srbije (Gimnazija Kruševac), Bolgarije (National management school in 32. gimnazija sv. Kliment Ohridski) in Turčije (Meram Anadolu Lisesi Konya) od leta 2019 koordinirali na Gimnaziji Celje – Center, je razvoj konkretnih didaktičnih orodij in priporočil za razvoj podjetnostnih kompetenc pri rednem pouku in obšolskem delu.

Predvideno časovnico projekta YESSS je pomladi 2020 prekinila pandemija korona virusa. Partnerji smo se nemudoma prilagodili novim razmeram, s soglasjem slovenske nacionalne agencije CMEPIUS projekt podaljšali za eno leto in v vmesnem času naše sodelovanje prestavili v varno okolje svetovnega spleta. Tudi te izkušnje so bogato prispevale k samemu projektnemu delu in pričujoči priročnik je postal bogatejši še za nekaj dodatnih vsebin, ki jih najprej nismo predvideli.

Izvedbeno je bil projekt razdeljen na več faz, ki smo jih uresničili v preteklih treh letih. Ob spletni strani https://yesssproject.eu/, ki bo tudi po oktobru 2022, ko se projekt formalno zaključuje, nudila vpogled v samo delo ter rezultate projekta, smo razvili didaktični priročnik, ki vam ga želimo predstaviti na multiplikacijskem dogodku. Ta bo trajal približno 1 uro, ob koncu pa vas vabimo tudi na neformalno druženje in pogostitev.

Na GCC smo ponosni in veseli, da smo lahko koordinirali ta projekt z izjemnimi partnerji. Veselimo se prihodnjih sodelovanj in verjamemo, da bo učinek projekta presegel naša pričakovanja, saj so vsebine in pa končni rezultat – naš priročnik, še kako aktualni za čas v katerem živimo. Podjetnost presega ozke meje liberalne tržne ekonomije oziroma po našem mnenju, ki ga želimo prenesti v delo in kulturo naših organizacij ter z njim obogatiti šolski sistem, vrača ekonomijo k njenim osnovam – k srbi za skupnost in dom. Mehke veščine 20. stoletja v 21. postajajo ključne za prepotrebne spremembe in skupen premislek, ki bo šolajočim in posledično družbi prihodnosti omogočil spoprijem s strukturnimi izzivi v polju sestave in logike delovanja sodobnih oblik vladavine, prestrukturiranje sodobne ekonomije in brezpotij politične ekonomije, ki ustvarja vedno večje neenakosti v družbi, ekološke krize, ki je dosegla stopnjo nevarnosti sežiga planeta, potenciale in izzive novih tehnologij, razmislek o vprašanju razmerja med umetno inteligenco in človekom, o novih pojmovanjih in prakticiranjih subjektivnosti ter načinih sobivanja posameznic, skupin in družb. Tako bomo lahko aktivno in s tvornim medgeneracijskim dialogom prispevali k oblikovanju prehoda iz družb sedanjosti v svet, ki bo namesto skrbi za več profita peščice, namenil več skrbi dobrobiti človeka in smiselnemu urejanju sobivanja v skrbi za trajnostno naravnane načine življenja, pri tem pa ostal zvest razsvetljenskemu prepričanju o pomenu in moči znanja, pomenu razvijanja sistema vzgoje in izobraževanja, ki omogoča oblikovanje subjekta, sposobnega ob široki razgledanosti in kultiviranosti sprejemati odločitve v prid kakovosti svobodne, misleče osebnosti in smiselnega sobivanja naše in prihodnjih generacij z naravo. Kajti prihodnost ni jutri … Prihodnost je zdaj!

Zelo bomo veseli, če se boste lahko udeležili naše predstavitve. Vljudno vas prosimo za potrditev udeležbe v spletnem obrazcu, ki ga najdete na povezavi https://forms.gle/HNhHXf4pn4ukzhVSA  najkasneje do 20. 10. 2022.

Prav tako vas prosimo, da v spletnem obrazcu označite, če se dogodka ne morete udeležiti, vas pa projektni rezultati in priročnik zanimajo.

Že vnaprej iskrena hvala in lep pozdrav z GCC!      

                               

Pojdi na vsebino