Obšolske dejavnosti
GCC slovi po izjemno razvitem in pestrem obšolskem življenju. Številne obšolske dejavnosti, ki so večinoma skupne za dijake vseh treh programov, organizirajo dijaki sami ali v sodelovanju z mentorji (učitelji in zunanjimi sodelavci).
UVODNI SESTANKI ZA ŠOLSKO LETO 2024/25
Sestanki bodo potekali v septembru in v oktobru. Na TEJ POVEZAVI najdete seznam in termine uvodnih sestankov posameznih dejavnosti. Tabelo bomo dopolnjevali sproti …
NEKAJ NAPOTKOV:
- če se termini uvodnih sestankov dejavnosti prekrivajo, stopite v stik z mentorjem;
- če dejavnost že poteka, pa bi se ji radi pridružili, stopite v stik z mentorjem;
- če med vsemi navedenimi dejavnostmi ni tiste, ki bi si jo želeli, stopite v stik z ravnateljem.
Predstavitve po področjih
Na spodnjih zavihkih so zapisane obšolske dejavnosti po področjih.
Na podlagi interesov dijakov po potrebi izvajamo tudi druge dejavnosti 🙂
ŠPORTNE AKTIVNOSTI
(Mentorji učitelji športne vzgoje)
Letos bo aktiv športnih pedagogov ob rednih dejavnostih med poukom ponovno skrbel za pester šolski športni utrip v okviru programa Zdrava šola. Tradicionalno bodo na šoli potekale športne lige in tekme (med dijaki in tudi med dijaki ter učitelji). Organizirali bodo tudi priprave na tekmovanja, skrbeli za organizacijo tekem na šoli, pred prvomajskimi počitnicami pa bodo pripravili tradicionalni Dan športa. Dijakom so med odmori na voljo tudi fitnes, zunanje športne površine in ping pong miza ter pikado in ping pong v športni dvorani, ob sredah pa tudi vodena intervalna vadba in vadba za moč. Tudi letos se bomo z rekreativnimi delavnicami za dijake, ki jih bo pripravil MEPI, vključili v projekt Evropski športni dan.
Bridge
(Mentorica P. Lajlar in T. Orač – zunanji izvajalec)
V sodelovanju z Bridge zvezo Slovenije in Bridge klubom Celje bomo poskušali letošnje leto na šoli organizirati šolski bridge klub. Bridž ni samo igra, je olimpijski šport s katerim se ukvarja vsaj 60 milijonov ljudi po vsem svetu. Vsekakor bridž ni za vsakogar, terja veliko učenja, spodbuja pa logiko, matematiko, psihologijo in tudi delček kriminalista v sodelujočih.
Gorsko in cestno kolesarjenje
(Mentorja G. Barič)
V okviru dejavnosti bodo dijaki v jesenskem in pomladno-poletnem času odšli na (pol)dnevno kolesarjenje po bližnji okolici, v načrtu pa je tudi daljši kolesarski podvig.
GLASBENA IN PLESNA DEJAVNOST
Dekliški pevski zbor GCC
(Mentor in umetniški vodja D. Preložnik)
Dekliški pevski zbor Gimnazije Celje-Center je sestav, ki skupaj za ostalimi glasbenimi zasedbami GCC sooblikuje tradicijo zborovskega petja naše šole in je pomemben člen pri oblikovanju kulturnih dogodkov.
Projekti v šolskem letu 2024/25:
– intenzivne pevske vaje (zima),
– trije celovečerni koncerti (Miklavžev, Novoletni in Pomladni),
– gostovanje v tujini (Hamburg, Nemčija) ali udeležba na mednarodnem mladinskem zborovskem tekmovanju (februar/marec/april 2024); destinacija bo izbrana naknadno,
– udeležba na Mladinskem pevskem festivalu v Celju (april 2025),
-priložnostni nastopi, ki še niso predvideni.
Glasba je na GCC kot del vsakdana, saj se lahko pohvalimo z edinstveno vokalno in instrumentalno dejavnostjo, kar nas po dosežkih uvršča nad povprečje. Na svojevrsten način zborovska dejavnost dopolnjuje redno šolsko delo in preko nje šolo predstavljamo domači in tuji javnosti. DPZ GCC stremi h kvalitetnemu in resnemu delu, kar potrjujejo tudi udeležbe na državnih in mednarodnih tekmovanjih, ki DPZ uvrščajo v vrh zborovske piramide.
Dekliški pevski zbor GCC, 1. letnik
(Mentorica E. Mutec)
DPZ GCC 1. letnik je uvajalni pevski zbor, kjer se dijakinje spoznajo z osnovami vokalne tehnike, večglasnim petjem in zborovsko literaturo. V septembru bo potekala avdicija, nato pa bodo skozi šolsko leto potekale vaje enkrat tedensko po dve šolski uri. Zbor bo sodeloval na vseh šolskih koncertih, kot so Miklavžev koncert, Novoletni koncert in Pomladni koncert.
FaVoZa
(Mentor in umetniški vodja D. Berden)
Od leta 2006 dekliške glasove na GCC dopolnjujejo tudi fantovski. Oktet 9, ki je bil prva fantovska zasedba na šoli, je dobil v letu 2009 podmladek – FaVoZo. V načrtu je turneja (med 4. in 6. 7. v BiH) in intenzivne vaje (28. 2.-2. 3. Celjska koča). Vaje bodo potekale predvidoma ob sredah in petkih, občasno ob sobotah.
Fantje bodo v septembru pripravili avdicije za nove pevce, sodelovali tudi pri vseh celovečernih koncertih GCC (december, januar, april). V načrtu so tudi nastopi na šolskih prireditvah ter različnih priložnostnih nastopih, revijah in koncertih v Celju, regiji in državi.
Ob 15-letnici bo 7. 3. koncert v Narodnem domu Celje.
The Šlagers, Gipsy kvintet GCC
(Mentor in umetniški vodja S. Šonc)
Vokalno-inštrumenatalna zasedba The Šlagers bo pripravila nov program iz področja popularne, jaz, soul, latino glasbe ter poseben program za tematske glasbene prireditve. Poleg samostojnih nastopov bo zasedba sodelovala s šolskimi pevskimi zasedbami Nonet, Favoza in DPZ (Dobrodelni koncert, Novoletni koncert, Pozdrav pomladi, Maturantski ples, …)
Gipsy sekstet GCC je akustična inštrumentalna zasedba, ki izvaja popularne skladbe iz različnih glasbenih zvrsti, v gipsy zvočni preobleki. Zasedba bo sodelovala na večjih šolskih prireditvah in samostojnih nastopih.
Nonet GCC
(Mentorica in umetniška vodja B. Arlič Kerstein)
Projektna dekliška vokalna zasedba stopa v šesto leto delovanja s smelimi načrti ter udeležbo na enem izmed pomladnih mednarodnih tekmovanj, nastopile pa bodo tudi na območni reviji. Dekleta bodo sodelovala tudi na tradicionalnih prireditvah, kot so Miklavžev, Novoletni in Pomladni koncert, v začetku šolskega leta pa bodo pripravila avdicije za nove članice. Načrtujejo tudi intenzivne pevske vaje in turneje.
Ostali glasbeni sestavi
Načrtujemo tudi oblikovanje priložnostih glasbenih sestavov, ki bodo nastali za potrebe različnih prireditev oz. na pobudo dijakov.
Plesna skupina
(Mentorica Š. Lužar)
Plesna skupina bo namenjena dijakom, ki jih zanimajo sodobne popularne plesne zvrsti in standardni ter latinsko-ameriški plesi. Načrtuje se udeležba na festivalih in tekmovanjih, kot je Šolski plesni festival, namenjenih plesni ustvarjalnosti mladih. Plesalci bodo sodelovali tudi na šolskih prireditvah in prireditvah v sodelovanju z zunanjimi partnerji.
GLEDALIŠKA DEJAVNOST
Gledališka skupina Katarza
(Mentorice J. Temnik Kerš, A. Mlakar, A. Rotovnik Omerzu)
Gledališka skupina Katarza združuje vse dijake, ljubitelje gledališča in odrskih desk. V šolskem letu 2024/2025 je predvidena uprizoritev Molièrjeve komedije Tartuffe. Načrtujemo 3-dnevne intenzivne gledališke vaje v septembru.
Impro liga GCC
(Mentorica M. Frim)
Edina srednješolska improekipa v Celju bo tudi letos raziskovala zanimiv gledališki žanr, ki temelji na improvizaciji. Umetniška vodja ekipe bo Mojca Frim iz društva ŠILA. Po jesenskih avdicijah, oktobrskih intenzivnih vajah in jesensko-zimskih pripravah se bo ekipa udeleževala tekem slovenske srednješolske improlige (oktober-maj), v sodelovanju z Mladinskim centrom Celje pa je v načrtu tudi vsaj ena organizacija tekme v Celju. Vaje bodo enkrat tedensko (120 minut), sezona pa se bo sklenila s sedaj že tradicionalnim nastopom na Lentu. Improligaši bodo eno izmed tekem pripravili v dopoldanskem času tudi na šoli, sodelovali pri spoznavnem dnevu za prvošolce in tudi letos bo ekipa intenzivno sodelovala z drugimi štajerskimi ekipami.
OSTALE DEJAVNOSTI
KLUB ZGODOVINARJEV
(Mentorja I. Stariha in G. Buser)
Klub zgodovinarjev GCC že vrsto let dopolnjuje bogat nabor obšolskih dejavnosti na GCC. Tudi letos bo obeleževal pomembne zgodovinske dogodke s kratkimi oddajami in nagradnimi igrami po šolskem ozvočenju, organiziral predavanja v šolski knjižnici, obiske razstav in zanimivih zgodovinskih točk v Celju in okolici ter zgodovinske filmske večere … Pripravljena bo tudi numizmatična razstava in razstava značk v sodelovanju z MNZ Celje. Osrednji projekt kluba je večdnevna ekskurzija v tujino (Salzburg in Innsbruck), v načrtu je tudi več enodnevnih ekskurzij.
GCC-BRALNI KLUB IN GCC-BRALNA ZNAČKA
(Mentorica T. Tratenšek)
Letos bomo za ljubitelje branja nadaljevali z »Druženji s knjigo« in pri dijakih spodbujali ljubezen do branja in knjig. Člani kluba se bodo srečevali enkrat ali dvakrat mesečno v šolski knjižnici oziroma zunaj šole. Namen kluba je dijake motivirati za kritično vrednotenje sveta, v katerem živijo, razvijati bralno kulturo in spoznavati različne literarne svetove. Bralni seznam oblikujejo skupaj in se po prebrani knjigi pogovarjajo o izbranem literarnem delu. Poleg literarno estetskega čuta dijaki razvijajo komunikacijo, učijo se tudi poslušanja in kritičnega mišljenja.
Tudi letos bomo v knjižnici pripravili literarna druženja z literati, ki nam bodo predstavili svojo ustvarjalno pot in z izbranimi deli dijakom približali svet leposlovja in pisane besede.
Dijaki za opravljeno bralno priznanje preberejo in ustno predstavijo 5 leposlovnih del: 2 po svojem izboru in 3 z bralnega seznama. Berejo prostovoljno, po svojih željah in zanimanjih v svojem prostem času. Ob zaključku prejmejo potrdilo.
TUJI JEZIKI IN BRALNE ZNAČKE V TUJIH JEZIKIH
(Mentorji učitelji tujih jezikov)
Tudi letos bomo sodelovali pri bralnih značkah v angleškem, nemškem, španskem in ruskem jeziku.
Deutsch Extra
(Mentorica T. Gorenšek)
Z dijaki, ki bi želeli svoje znanje nemščine nadgraditi, bo mentorica v sodelovanju z gosti in naravnimi govorci s sodobnimi, interaktivnimi metodami in gradivi razvijala govorne, slušne, bralne in pisne kompetence. Namen krožka je, da dijaki postanejo samozavestni in spretni govorci nemškega jezika. Preko spleta bomo poskušali izpeljati tudi kakšno uro s partnersko gimnazijo v severni Nemčiji.
Konfucijev krožek
(Mentorici K. Potočnik in K. Sojar Voglar)
Dejavnost bo potekala v sklopu Konfucijeve učilnice in je namenjena vsem dijakom, ki jih zanima kitajska kultura, kitajska kulinarika, kitajske navade in običaji, kaligrafija, osnove kitajskega jezika, zgodovina … Za vse, ki jih zanima daljni orient in ena najstarejših kultur tega sveta.
NATEČAJ ZA NAJ KRATKO ZGODBO, ŠOLSKA PREŠERNOVA PRIZNANJA, PODSTREŠJE
(Mentorice L. Koprivc Bertoncelj, T. Tratenšek, N. Grobelnik)
Vsakoletni natečaj za Naj kratko zgodbo smo na GCC prvič izvedli v šolskem letu 2009/2010, tako bo letošnji že petnajsti po vrsti in je na šoli postal že tradicija. Natečaj nagovarja pisce vseh treh programov in pri dijakih spodbuja ustvarjalnost, ljubezen do literature, branja …
Letošnjega bomo izvedli oktobra 2024. Zmagovalce bomo razglasili na tradicionalni kulturni prireditvi ob podelitvi šolskih Prešernovih priznanj.
Načrtujemo tudi izdajo 9. številke literarne revije Podstrešje.
KLUB LJUBITELJEV GLEDALIŠČA
(Mentorica B. Vrečko, prof.)
Klub ljubiteljev gledališča nima stalnega članstva, deluje pa v sodelovanju z Društvom GCC. Organizira oglede dramskih, opernih ali baletnih predstav za tiste dijake in profesorje, ki imajo radi gledališče in si želijo ogledati kakšno zanimivo predstavo tudi zunaj Celja. Namen je odpreti vrata čim več različnih gledališč in se seznaniti z aktualnimi predstavami, ki kažejo ogledalo času, v katerem živimo, ter se jih naučiti kritično vrednotiti. V letošnjem letu so v načrtu ogledi predstav v SNG Drama Ljubljana in Maribor, v MGL in SMG.
SLEDKO, FOTOGRAFI IN SNEMALCI GCC
(Dijaška urednica Eva Humski, 4. č, mentor snemalcev Žan Žvižej, Društvo GCC, mentorji fotografov Robi Valenti)
Letošnja vizija Sledka, ki nastaja v sodelovanju z Društvom GCC, se osredotoča na aktivno delovanje dijakov samih znotraj šolskega sistema. To vključuje aktivno poročanje o dogajanju na šoli in izven nje ter s tem ponujanje možnosti dijakom, da skozi obšolsko dejavnost pridobijo veščine in znanja s področja novinarstva, prvine novinarskega pisanje in novinarske etike. Želimo ujeti utrip #enostavnodrugačne šole in predstaviti posameznike, ki ga soustvarjajo. V letošnjem letu želimo za razliko od preteklih let poseči še korak dlje. Poleg tipičnega novinarstva želimo pri dijakih spodbuditi tudi čut aktivnega državljanstva in jih privabiti k pisanju raznoraznih mnenj, kolumn, satir in komentarjev, ki smo jih v preteklih letih morebiti malce pogrešali. Želimo, da Sledko postane platforma, ki jo bo s konstruktivnimi predlogi, pohvalami, kritikami in mnenji o globalnih temah lahko sooblikoval vsak dijak ter hkrati ohraniti Sledkovo aktivno vpletenost v šolo in njeno pestro dogajanje.
Foto- in videoekipa bosta skrbeli za redno foto- in videodokumentiranje vseh šolskih dogodkov in sodelovali na natečajih. Fotografi bodo tudi v tem šolskem letu pripravili več delavnic na temo digitalne fotografije in sodelovali pri različnih projektih in natečajih. V načrtu je tudi fotografska razstava.
Filmski krožek tudi v tem letu nastaja v sodelovanju z Društvom GCC in želi dijake pobliže spoznati s filmskim jezikom (izrezi, rakurzi, barve, filmska os, kompozicija kadra, montaža…) v povezavi z analizo nekaterih filmskih prizorov ali filmov kot celote. Del dejavnosti so tudi praktične vaje v povezavi s filmskim jezikom (npr. filmska os v praksi, kompozicija), osnove ekspozicije (osvetlitve) na fotoaparatu in njene karakteristike, profesionalni način snemanja zvoka, osnovni postopki montaže in osnove računalniškega montažnega programa, osnove animacije. Vsa teorija se nadgrajuje s praktičnimi vajami, cilj dejavnosti pa je, da bi do konca leta posneli predstavitvene filmčke vseh treh programov. Krožek bo potekal ob koncih tedna, dijaki pa se bodo vključevali tudi v aktivnosti Sledka in šolske foto/video ekipe.
VIDEORIS
(Mentorice N. Grobelnik, P. Lajlar in M. Rak)
Dejavnost je namenjena vsem, ki se navdušujejo nad snemanjem kratkih filmov.
S kratkimi filmi, posnetimi po literarni predlogi, sodelujemo na tekmovanju Slovenščina ima dolg jezik: Književnost na filmu. Nosilec in organizator tekmovanja je Slavistično društvo Slovenije. Tekmovanje je organizirano na šolski, regijski in državni ravni. Organizatorice tekmovanja na šolski ravni so šole, na regijski ravni pokrajinska društva Slavističnega društva Slovenije in na državni ravni Slavistično društvo Slovenije. Prijave na tekmovanje potekajo v septembru, sledi izobraževanje za mentorje. Februarja poteka regijsko tekmovanje in aprila državno. Dijaki so dobitniki bronastih, srebrnih ali zlatih priznanj.
V aprilu sodelujemo na tekmovanju Videomanija, Festivalu mladinske filmske ustvarjalnosti. Dijaki so dobitniki bronastih, srebrnih ali zlatih priznanj.
Sodelujemo tudi na ostalih festivalih kratkega filma in snemamo dogodke na šoli …
Časovnica:
- september: uvodni sestanek; izbira literarne predloge, branje literarne predloge, scenarij, priprava rekvizitov za snemanje, pridobitev soglasij za snemanje; oktober: organizacija in izvedba snemalnega vikenda; december: snemanje, montaža idr. filmov; januar: montaža filmov, urejanje dokumentacije in organizacija šolskega tekmovanja; februar: izvedba šolskega tekmovanja, urejanje dokumentacije za regijsko tekmovanje; april: državno tekmovanje; maj: evalvacija, zaključna prireditev, podelitev nagrad
- oktober−januar: skupni mesečni sestanki; individualni sestanki
- prijava na ostale festivale, urejanje dokumentacije, objava novice, snemanje dogodkov idr.
FIZIKALNO-ASTRONOMSKI KROŽEK, YPT
(Mentorja O. Uranjek in M. Gojkošek)
V okviru astronomsko fizikalnega krožka bomo izvedli priprave šolsko tekmovanje iz fizike »Čmrlj«, šolsko tekmovanje iz astronomije, ter regijsko tekmovanje iz fizike za 2., 3. in 4. letnik. Priprave bodo potekale ločeno za posamezne tekmovalne skupine po dogovoru glede na aktualni urnik.
Poleg priprav na tekmovanja iz fizike, astronomije, odpiranja fizikalnih sefov in slovenski ter mednarodni turnir SiYPT/AYPT, bodo dijaki v krožku dobili možnost vpogleda v zanimivi svet fizike in astronomije, in sicer s predavanji gostov, eksperimentiranje z Vernier opremo, astronomskimi opazovanji ter ekskurzijami po Sloveniji in tujini. Dijaki bodo sodelovali tudi pri organizaciji letošnjega projekta Veselje do znanosti.
Ekipa treh dijakov bo reševala tri fizikalne probleme od sedemnajstih, kolikor jih vsako leto septembra objavi organizator Mednarodnega turnirja mladih fizikov (IYPT – International Young Physicists Tournament). Delo dijakov zadošča vsem kriterijem znanstvenega raziskovanja, kjer se prepletata teorija in praksa. Problemi so odprti – dijaki opravljajo poskuse, postavljajo in preverjajo hipoteze in oblikujejo rešitve danih fizikalnih problemov. Pri tem se razen z mentorjem lahko posvetujejo s katerimkoli strokovnjakom ali institucijo in na voljo imajo obilo strokovne literature in nekaj eksperimentalne opreme, manjkajočo si izposodijo, izdelajo sami ali sredstva zanjo prispeva šola.
Če bodo naši dijaki uspešni na slovenskem turnirju SiYPT, ki bo sredi januarja na IJS v Ljubljani, se bodo kot ekipa Slovenije že sedmič udeležili tridnevnega mednarodnega avstrijskega turnirja AYPT konec aprila v Leobnu.
KEMIJSKI KROŽEK
(Mentorica D. Centrih)
S številnimi zanimivimi poskusi bodo dijaki razvijali odgovoren odnos do sebe in okolja, se urili v laboratorijskih spretnostih in spoznavali tesno prepletenost pri pouku obravnavanih vsebin z življenjem, pripravljali se bodo tudi na tekmovanja iz znanja kemije.
MINUTE ŠTEJEJO – PRVA POMOČ
(mentorici M. Brežnik in A. Rozoničnik)
Dejavnost je namenjena vsem dijakom in povezuje športne dejavnosti, MEPI in biologijo.
Predvidena časovnica:
- september – uvodno srečanje in predstavitev dejavnosti
- oktober – junij:
- usposabljana ekipe prve pomoči in drugih dijakov,
- delavnice,
- predavanja zunanjih gostov,
- prostovoljne akcije darovanja krvi,
- preverjanje znanja prve pomoč.
#EnostavnoČuječi
(Mentorice S. Adamič, B. Hernavs, T. Štante Benčina, B. Vrečko)
Dejavnost bo namenjena krepitvi samopodobe, razvijanju tehnik sproščanja, krepitvi zdravega odnosa do telesa in duha, povezanost z naravnim ritmom in učenju prepoznavanja znakov telesa.
KALIGRAFIJA
(Mentorici D. Marolt in M. Krajnc Sevšek)
Dejavnost namenjeno učenju lepopisja, pisanja s kaligrafskim peresom in starih pisav, bomo izvajali enkrat tedensko. Osrednja širša akcija udeležencev bo priprava različnih dejavnosti v Tednu pisanja z roko – organizacija predavanja na temo pomena pisanja z roko in nagradne igre.
PLETENJE, KVAČKANJE IN DRUGA ROČNA DELA
(Mentorica S. Vincelj)
Dejavnost je namenjena vsem, ki bi radi spletli kakšno modno pletenino. Primerna je tako za začetnike kot tiste, ki bi želeli plesti zapletene vzorce. Dejavnost se bo izvajala individualno, po dogovoru.
ŠOLSKI EKOVRT
(Mentorica V. Lavrinc, prof.)
Skrb za akvarije in terarije, ki so duša pritličja šole, bo tudi letos predstavljala eno izmed obšolskih dejavnosti, s katerimi se ne more pohvaliti vsaka šola, kakor tudi s šolskim ekovrtom. Sodelujoči dijaki bodo skrbeli za akvarije in ekovrt ter za redne predstavitve in dopolnitve ur biologije oziroma naravoslovja, zanje pa bomo tudi letos pripravili različne delavnice, predavanja in izobraževanja in aprilsko ekskurzijo.
DEBATNI KLUB
(Mentor G. Buser)
Cilj je vzdrževati redna tedenska srečanja ter intenzivne priprave pred vsakim debatnim tekmovanjem. Cilj je udeležba na državnih in mednarodnem debatnem tekmovanju. V dogovoru s kolegi iz Ekonomske šole Celje bomo pripravili tudi »kolegialna« tekmovanja med šolami.
ŠAHOVSKI KROŽEK
(Mentor G. Buser)
Šahovski krožek bi izvajali 1-krat tedensko (1 ali 2 šolski uri). Udeležili bi se posameznega in ekipnega državnega tekmovanja (termin še ni znan).
PROSTOVOLJNO DELO
(Mentorice H. Maher Resinovič, M. Grešak in N. Laul)
Svetovalna služba bo dijake med šolskim letom usmerjala v različne institucije, ki v svoje delo vključujejo prostovoljce. Sodelovali bomo s Centrom za socialno delo Celje, z domovi za ostarele občane, osnovnimi šolami, Rdečim križem in s Karitas, z Medgeneracijskim centrom Celje, Mladinskim centrom Celje, Mladinskim centrom Salesianum … Udeležili se bomo tradicionalnega festivala prostovoljstva, ki bo predvidoma aprila 2025, in sodelovali v programu Slovenske filantropije Junaki našega časa. Delo prostovoljcev bomo spremljali na rednih tematskih sestankih, mentorici pa se bosta vključevali tudi v delo dijakov, ki sodelujejo pri programu MEPI.
DRUŠTVO GCC
V Društvo GCC, ki povezuje nekdanje in sedanje dijake, učitelje in prijatelje šole, je včlanjenih že več kot 900 članov iz številnih generacij maturantk in maturantov enega izmed programov, ki so svoj dom našli v šolskem poslopju GCC. Gre za eno redkih takšnih društev alumnov na naših tleh, kar daje šoli še večji ugled in status v slovenskem prostoru. S svojimi dejavnostmi dopolnjuje šolski vsakdan z novimi možnostmi za naše aktualne dijake ter skrbi za dodatno informiranost o dogajanju na šoli med svojimi člani in v javnosti, pod njegovim okriljem pa delujejo tudi Oktet 9 in GCC jazz projekt, dve glasbeni zasedbi nekdanjih dijakov, spletni časopis Sledko in športna sekcija društva. Zelo aktivno in redno se člani društva vključujejo tudi v Impro ligo GCC, Debatni klub, organizacijo OIV, mednarodna sodelovanja (Srbija, BiH, Avstrija) ter v sodelovanju s šolsko svetovalno službo pomagajo pri poklicnem in študijskem svetovanju tretješolcem in maturantom. V Društvu bomo že organizirali tudi priprave na sprejemne izpite na Akademiji za likovno umetnost v Ljubljani, fakultetah za arhitekturo ter likovno pedagogiko v Ljubljani in Mariboru in glasbeno pedagogiko.
S svojimi dejavnostmi, socialnim kapitalom ter dosedanjimi referencami pa je Društvo GCC skupaj s šolo in partnerji pred leti začelo uspešno črpati tudi sredstva iz razpisov lokalne skupnosti, države in Evropske unije. Društvo bo v tem šolskem letu poskrbelo tudi za več dogodkov, ki bodo nagovarjali najrazličnejše generacije naših nekdanjih dijakov, ter pripravilo tradicionalno prireditev Naših 100 + …, ki bo ponovno na programu ob 111. obletnici izgradnje šolskega poslopja GCC, tokrat v povezavi z dobrodelnim koncertom.
OSTALO
V obšolskem času bo potekala tudi priprava na večino nacionalnih in mednarodnih tekmovanj iz različnih predmetnih področij, ki jih bodo vodili profesorji in zunanji strokovni sodelavci. Urniki bodo objavljeni po začetku pouka.