Debaterji tretji na državnem prvenstvu

V petek in soboto, 25. in 26. marca 2011, je v Kranju potekalo slovensko državno debatno prvenstvo, na katerem so debaterji razpravljali o zanimanju mladih za politiko, vplivu interneta na demokracijo, opravičljivosti civilne nepokorščine, upravičnosti reklamiranja nezdrave prehrane in ukinitvi jedrskih elektrarn. V konkurenci številnih močnih ekip so Nina Grobelšek iz 3. č ter Anita Amon in Anže Lamut iz 3. d osvojili odlično tretje mesto. Med posameznimi govorci je Nina osvojila osmo, Anže pa šesto mesto. S tem so nadgradili uspeh iz angleškega državnega debatnega turnirja, ki je potekal prejšnjo soboto v Ljubljani. Takrat so Anita, Anže in Martin Paskvale osvojili ekipno četrto mesto. Na turnirju sta se dobro uvrstili tudi ostali dve ekipi naše šole. Klara Kotnik iz 4.. i,  Samantha Rajh iz 2. č ter Kaja Plevnik iz 1.c, so tako osvojile ekipno osmo mesto.

Vsem debaterkam in debaterjem za uspeh iskreno čestita vodstvo šole ter mentorja debatnega kluba, prof. Sergej Vučer in prof. Miha